Menu

Čo kúpiť novorodeniatku?V určitom veku sa dostanete do kruhu iných osláv ako ste boli doposiaľ zvyknutí. Dym z cigariet je nahradený prijemnou vôňou, neskoré nočné hodiny skorými alebo obednými, alkohol prijemnými malinovkami, hlasná hudba, hlasným plačom, ale čo je najdôležitejšia a najmarkantnejšia zmena je – billigaste smslån, že stredobodom Vášho záujmu na oslave sa miesto chlapov začnú preberať deti. Asi je Vám už jasné z predchádzajúceho opisu, že si dnes čo to povieme o vítaní novorodencov, či lepšie o oslavách s bábätkami. Na každú oslavu treba prísť s darom, to vie predpokladám každý. Nepatrí sa prísť s prázdnymi rukami, hlavne ak sa jedná o vítanie niečoho tak krásneho ako je nový život.

Dieťa, ak ste v blízkom kamarátskom alebo rodinnom vzťahu, samozrejme môžete prísť pozrieť aj do nemocnice. Tu by som si však dávala pozor, nie je príliš na mieste nosiť napríklad kvety, či zbytočné veľké balíky napríklad s oblečením či hračky. Naše nemocničné izby totižto nevyzerajú ako tie z tých amerických filmov a veľa zbytočností by zbytočne zavadzalo. Ak však predsa nechcete ísť na prázdno, vezmite niečo malé pre maminku. Odporúčam ovocie (pozor však na citrusy, tie pre mamičky po pôrode nie sú vhodné), nejaký nápoj alebo nejakú maličkosť. Pre dieťa, ak ste veľmi nedočkavý, sú vhodné mokré servítky a menší balík plienok. Všetko menších rozmerov, hlavne z dôvodu, aby v priestoroch nemocničnej izby veci nezavadzali. Keď sa dieťa aj s maminkou dostanú domov je fajn ak majú chvíľu čas na seba. Je to však samozrejme na rodičoch, kedy začnú primať návštevy. Ak ste teda konečne a nedočkavo pozvaný na návštevu k novorodencovi môžete začať nakupovať.

Nehanbite sa opýtať mamičky alebo rodičov bábätka čo potrebujú. Možno v tom zhone a pri prípravách na pôrod na niečo zabudli a teraz by sa im to zišlo. Ak to tak je, vy máte pri nakupovaní o starosť menej, nemusíte nič vymýšľať, ak však rodičia všetko majú, prichádza čas rozmýšľania a hľadania, smslån med betalningsanmärkning och skulder. Pri nákupe pre novonarodené bábätko nezabúdajte na to, že bude rásť a preto, ak sa mu rozhodnete kupovať oblečenie, kupujte väčšie. Väčšina rodičov ma výbavičku oblečenia minimálne na dobu troch mesiacov. Vo väčšine obchodov, ak nie vo všetkých s detským oblečením existujú veľkostné tabuľky, tie Vám pri výbere určite pomôžu. Trafiť sa do vkusu bábätka by nemalo byť také ťažké, horšie je to ale s vkusom rodičov. Ja som napríklad nemala rada zajace a sovy. Pozor si pri výbere oblečenia dávajte nielen na vek, pre ktorý oblečenie kupujete, ale aj na ročné obdobie, v ktorom vtom čase dieťa bude. Nič nepokazíte ak kúpite kozmetiku, lepšie povedané ak kúpite plienky a mokré utierky. Každá mamička, ktorá má doma malého drobca to určite ocení, teda každá mamička, ktorá používa jednorazové plienky. Ak chcete nakúpiť kozmetiku napríklad mydlo, detský šampón alebo kremík informujte sa radšej u rodičov, aké radi používajú. Veľmi pekný darček pre bábätko, ale najmä jeho rodičov sú veci slúžiace na pamiatku. Rôzne pomôcky na otlačky nožičiek a ručičiek, rámčeky, fotoalbumy, prvé detské knihy a tabuľky s menom dieťatka a podobne. Každý darček, ktorý s láskou kúpite bude patrične ocenený.