Menu

Ako ušetriť peniaze ako študentStres ohľadne šetrenia peňazí popri Vašom štúdiu môže ovplyvniť Vaše šance na akademický úspech. Nezabudnite, že je len málo študentov, ktorí sú úplne finančne stabilní! Stanovenie študentského rozpočtu nie je jednoduché, ale existujú spôsoby, ako môžete ušetriť. Použite niektoré z našich typov a stratégií plánovania, ktoré Vám pomôžu vyhnúť sa študentským dlhom (https://kreditos247.es/prestamos-rapidos/).

Existuje veľa možností, ktoré Vám pomôžu žiť pohodlne na univerzite. Využite maximálny možný študentský úver. Pozrite sa, aké granty a štipendiá máte k dispozícii. Ak môžete pracovať vo svojom voľnom čase, aby ste zarobili ďalšie peniaze, urobte to, pretože Vám to tiež pomôže ušetriť nejaké tie peniaze do budúcnosti. Získajte najlepší bankový účet tým, že zvážite Vaše možnosti. Dávajte pozor na rôzne poplatky, ktoré Vám môžu byť naúčtované za výbery a vklady. Sledujte svoje výpisy z účtu a pravidelne sledujte svoje výdavky. Nahláste podvodné použitie vášho účtu, ak k nemu dôjde. S malou snahou by ste mali byť schopní ušetriť peniaze na takmer všetkom.

Obchody, ktoré ponúkajú študentské zľavy, to majú zvyčajne označenie priamo na dverách. Karta ISIC je vynikajúcou investíciou, ktorá Vám pomôže nájsť bohaté možnosti zľavy. Môžete ju využiť online, aby ste získali zľavy na jedlá, oblečenie, knihy, hudbu atď. Učebnice z druhej ruky je možné lacno nakupovať. Keď ich už nepotrebujete, môžete ich tiež predať. Nezabudnite si zakúpiť najaktuálnejšie publikácie.

Ak budete môcť zdieľať učebnice s inými študentmi, náklady môžete rovnomerne rozdeliť. Alternatívne si môžete požičať skriptá z knižnice. Použite internet na nákup a predaj kníh na zabezpečených stránkach. To šetrí čas aj peniaze. Online predajcovia nemajú vysoké režijné náklady, takže môžu uplatňovať zľavy, ktoré tradiční maloobchodníci nemôžu – comparador creditos rapidos con asnef por internet.

Vypracujte si týždenný rozpočet a držte sa ho. Urobte si čas na pravidelné prezeranie obchodov. Než si kúpite čokoľvek, opýtajte sa sami seba, či to naozaj potrebujete a či si to môžete dovoliť. Ak si vytvoríte rozpočet a držíte sa ho, Vaše financie budú zvládnuteľné. Môžete to urobiť vytvorením tabuľky v programe Excel alebo pomocou programu na správu peňazí, v ktorom uveďte zoznam príjmov a nevyhnutných výdavkov. Existuje veľa bezplatných aplikácií, ktoré môžete stiahnuť, ktoré Vám v tomto môžu pomôcť.

Rozpočet ukáže, koľko peňazí ste museli minúť na seba. Ak si nastavíte každý týždeň hotovostný limit, môžete tieto peniaze čerpať z bankomatu a potom odísť z domu bez Vašej bankovej karty. To pomôže odstrániť možnosť prečerpania a nemôžete sa tak dostať do dlhov! Supermarkety často majú svoje vlastné značky, ktoré sú lacnejšie ako známe značky. Mnoho ľudí verí, že vlastné značky sú menej kvalitné než známe značky, ale často sú vyrobené rovnakými výrobcami.

Supermarkety často dávajú zľavu na čerstvé potraviny neskôr v priebehu dňa. Pozrite sa na tieto zľavnené položky, rovnako ako na potraviny blížiace sa dátumu spotreby. Vždy ich môžete vložiť do mrazničky. Online nakupovanie môže pomôcť ušetriť veľa peňazí, aj keď zaplatíte za doručenie domov.

A jeden tip na záver, kúpiť veľa čerstvého chleba je zbytočné, pretože ak nebudete jesť celý bochník, môže to byť ťažké. Preto môžete zvyšný chleba zamraziť, a keď ho budete potrebovať, jednoducho ho dáte na 10 minút do rúry. Budete mať úplne čerstvý chlieb.